tesla

Tesla’nın Menzili Artıyor

Tesla

Tesla da güncellenmiş Model S ile menzilini 645 mile çıkarıyor.

Artık devir değişti e tabi otomobiller de değişmeye başladı. Son 5 yıldır otomobil dünyası en radikal değişimini yaşıyor diyebiliriz. Her geçen gün yeni elektrikli modeller, yeni pil teknolojileri, artan menziller derken bir haber de elektrikli araçların amiral gemisi Tesla’dan geldi.

Tesla hali hazırda Model S Long Range ile sahip olduğu 373 mil yani 600 km’lik menzili 645 km’ye çıkarmaya hazırlanıyor. Baktığınızda 45 km’lik bir artışın haber değeri olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalar gösterdi ki insanların toplamda yaptığı kilometrelerin ortalaması alındığında şehir içi 16 km yol katettikleri ortaya çıktı. Bu rakam ABD’de 30 km’nin altında çıkmış.

Elon Musk’ın 2019 son çeyreğinde müjdesini verdiği menzil artışı bu yıl içerisinde güncel versiyonu ile birlikte üretilecek Model S’lerde güncel haliyle kullanıcılara sunulacak.

Elektrikli araçlardan her gün yeni haberler almak heyecan verici. Ancak elektrikli araçların en büyük handikabı olan menzil sorunun çözümüne dair her gelişme daha büyük heyecanla karşılanıyor. Kullanıcıların büyük bir kısmı ilerleyen yıllarda menzil sorununun ortadan kalkacağına ve bir tam şarj ile psikolojik eşik olan 1000 km yol gidilebileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir