Tesla, “Long Range Plus” Model S / X Piyasaya Çıkardı

Tesla

Tesla, 390/351 mil menzilli “Long Range Plus” Model S / X’i ve yeni jantları piyasaya sürdü

Tesla, Model S ve X tekliflerini daha yüksek aralık sayılarıyla güncelledi. Otomobiller artık önceki 373 ve 328 milden 390-351 mil menzile sahip.

Ayrıca, Model S Long Range Plus şimdi yeni 19 inçlik tempest jantlarla standart olarak geliyor. Model X, güncellemeden önceki 20 inç / 22 inç jant seçimlerini korur.

Büyük bir güç aktarma organı güncellemesinin bu yıl bir süre sonra yapılması gerekiyor ve pil kapasitesinin artması gerekiyor. Tesla buna Spaceballs filmine saygı gösterilen “Ekose” güç aktarma organı diyor.

Ancak her iki modelde de performans numaraları değişmediği için durum böyle değil.

Güncellemede herhangi bir donanım değişikliği olup olmadığı veya Tesla’nın yazılım ve verimlilik formülünde daha fazla değişiklik yapılmasının sonucu olup olmadığı açık değildir.

Tesla son olarak bazı aktarma organları değişiklikleri yaptıktan sonra geçen Nisan ayında Model S ve X serisini güncelledi. Bu, menzil içinde% 10’dan fazla iyileşme ile sonuçlandı (daha sonra sayıları biraz düzeltti ve 3 mil daha ekledi).

Şarj oranlarında da bir değişiklik olmamıştır, her iki araba da hala 200kW maksimum şarj hızına sahiptir. Her ikisi de hala ücretsiz süper şarj için uygundur.

Yeni 19 inç jantlar, önceki jant seçimlerine kıyasla aerodinamik bir fayda sağlayabilir. Tempest jantlar önceki jant seçiminden daha “düz” ve bu nedenle aerodinamik için biraz daha iyi olabilir.

Model X‘in de bir aralık güncellemesi (ve S’den daha büyük bir tane) var, ancak bir tekerlek güncellemesi olmadan, değişikliklerin Model S için yeni tekerleklerin ötesine geçmesi gerektiği görünüyor.

Performans modelleri bir aralık güncellemesi almadı. Performance Model S hala 348 mil menzile ve X modeli 305 mil menzile sahip.

Güncelleme: Görünüşe göre “Artı” işareti özellikle yeni bir şey değil. Tesla CEO’su Elon Musk bu gece “Son aylarda üretilen tüm S / X otomobillerinin aslında belirtilen EPA aralığının üzerinde olduğunu söyledi. Yazılım güncellemesi ile yakında ücretsiz olarak açılacak. ”

Tesla ayrıca daha fazla tekerlek / lastik seçeneği eklemeyi düşünüyor, çünkü daha fazla aerodinamik tekerlekler (temel Model 3 tekerlekler gibi) veya daha düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler menzil numaralarını 400 milin üzerine çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir