Elektrikli Otomobillerde BMW ve Jaguar Ortaklığı

BMW Diğer Markalar E.V Dünyası
BMW ve Jaguar Land Rover bugün elektrikli otomobillerle ortaklık yaptıklarını ve yeni nesil elektrikli güç aktarma organlarını geliştirmek için birlikte çalışacaklarını duyuruyorlar.

İki otomobil üreticisi duyuruyu ortak bir basın açıklamasında yaptı:

“BMW Group ve Jaguar Land Rover bugün ACES geleceğine geçmek için gerekli elektrifikasyon teknolojilerinin ilerlemesini destekleyen bir hareketle yeni nesil elektrikli tahrik üniteleri geliştirmek için güçlerini birleştirdiklerini doğruladı.”

BMW Kalkınma Kalkınma Kurulu Üyesi Klaus Fröhlich, duyuruyu şöyle söyledi:

“Otomotiv endüstrisi dik bir dönüşüm geçiriyor. İşbirliğini elektrifikasyon alanında da başarının anahtarı olarak görüyoruz. Jaguar Land Rover ile, gelecek nesil elektrikli tahrik üniteleri için gereksinimleri bizimkilerle önemli ölçüde eşleşen bir ortak bulduk. Birlikte, geliştirme süresini kısaltarak ve araçları ve en yeni teknolojileri pazara daha hızlı bir şekilde getirerek müşteri ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılama fırsatına sahibiz ”dedi.

Halkla ilişkiler görüşmeleri bir yana, pratiklikteki ortaklık “tarafından gerçekleştirilecek elektrikli aktarma organları üretimi ile Gen 5 güç ünitelerinin daha da geliştirilmesi ile görevlendirilecek olan“ BMW Group ve Münih’te bulunan Jaguar Land Rover uzmanlarının ortak ekibi ”nden oluşuyor. her bir ortak kendi üretim tesislerinde. ”

Electrek’in Yorumu
Eski otomobil üreticilerinden gördüğümüz bir EV geliştirme ortaklığının ilk örneği değil.

Örneğin, GM ve Honda ve Ford ve Volkswagen elektrikli araç teknolojisi üzerinde birlikte çalışma planlarını açıkladılar.

Bu konuda rakiplerle çalışmaya istekli olduklarını görmek ilginç.

Bu duyuruların çoğu genellikle oldukça belirsizdir, ancak bu durumda Jaguar, BMW‘nin 5. nesil elektrikli güç aktarma teknolojisi ile ilgileniyor gibi görünüyor.

Geçen yıl, otomobil üreticisinin 5. nesil elektrikli aktarma organları teknolojisini geliştiren Münih’teki BMW ekibini ziyaret ettik. İlk olarak gelecek yıl BMW iX3 elektrikli SUV’ye gelecek.

İnanılmaz derecede küçük bir formatta çok fazla güç toplayan elektrikli tahrik ünitelerinden çok etkilendik. Jaguar‘ın teknolojiyle de ilgilendiği anlaşılıyor.

İnşallah, daha yüksek hacimli üretime yatırım yapabilirler ve gün sonunda daha fazla elektrikli araçla sonuçlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir