yeni i3

BMW, iX3, iNext ve i4 Elektrikli Otomobiller İçin Yeni Aero Jantlarını Tanıttı

BMW

BMW, bu yıl iX3 elektrikli SUV’de piyasaya sürülecek yeni aero jantlarını piyasaya sürecek, ancak iNext ve önümüzdeki yıl i4 gibi diğer tüm elektrikli otomobillerinde de satışa sunulacak.


2013 yılında ilk elektrikli otomobili olan BMW i3’ün ardından yıllarca bekledikten sonra BMW, bu yıl iX3 ile başlayan bir dizi yeni elektrikli otomobil hazırlıyor.

Hepsi Alman otomobil üreticisinin 5. nesil elektrik aktarma organları tarafından desteklenecek, ancak ortak yönleri bu değil.

BMW’nin tüm yeni elektrikli araçlarında, daha iyi aerodinamik performans sağlamak ve daha fazla pil eklemek zorunda kalmadan menzili artırmak için elektrikli araçlarla popüler hale gelen bir aero tekerlek seçeneği bulunacak.

Model S’nin (2012-2013) ilk günlerinde Tesla’nın araç için kısa bir süre için bir aero wheel seçeneği vardı, ancak üretime son verildi.

Model 3’ün gelişmesiyle Tesla aero tekerlekleri geri getirmeye karar verdi.

Geçen yılki bir gönderide, 2009’dan beri Tesla’nın aerodinamik ekibinde birçok pozisyonda olan Robert Palin, tekerleklerin Model 3’ün tasarımı için ne kadar önemli olduğunu açıkladı.

Bir Tesla Mühendislik Başkan Yardımcısı daha önce Tesla Model 3’ün aero tekerleklerinin daha büyük aero olmayan 19 ″ tekerleklere kıyasla verimliliği ~% 10 artırabileceğini söylemişti.

Bazı yeni gerçek dünya testleri, Tesla’nın aero jantlarının, aero kapaklar açık ve kapalı iken yüksek hızda menzili% 3 artırdığını gösterdi.

Birkaç otomobil üreticisi artık aero tekerleği olan elektrikli araçlar piyasaya sürüyor ve BMW gemide:

“Günümüz otomobillerinde, jantlar ve aerodinamik akışları toplam araç verimliliğini% 30’a kadar etkiliyor. Bu nedenle BMW Aerodinamik Jant’ın daha gelişmiş bir teknolojisi, 2020 için piyasaya sürülmesi planlanan BMW iX3 ile birlikte piyasaya sürülüyor: Alüminyum taban tekerleği ve ayrı ayrı tasarlanmış uçların yeni kombinasyonu, BMW Group’un etkin temel hizalamasını tamamlıyor ilk tamamen elektrikli Spor Aktivite Aracı (SAV) etkin bir şekilde. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir