e-tron audi

Audi’nin başı e-tron üretiminde tedarikçilerle dertte

Audi

Kaynaklardan alınan bilgiye göre problem; bazı parçaların ve batarya hücrelerinin yetersiz tedariki.

Belçika ve Alman medyasına göre: Audi, Brüksel’deki tüm “e-tron SUV” üretimindeki hedefini karşılamakta ciddi sıkıntılar çekiyor. Söylentilere bakılırsa Audi, elektrikli araçların en önemli parçası olan batarya kutusu ve lityum-ion pil hücrelerini tedarik etmekte sorunlar yaşıyor. Audi’nin pil talebine karşılık vermekte güçlük çeken LG GEM Polonya’da yeni bir tesis açmıştı. Ancak görünen o ki bu tesis Audi’nin talebine tam anlamıyla karşılık veremiyor.

Audi ise yaşadığı tedarik sorunu nedeniyle montaj hattında 150 geçici işçi çalıştırıyor. Oysa Audi montaj hattı için 250 kişi çalıştırmayı planlamıştı.

Yetersiz tedarik yalnızca işçi sayısını değil hedeflenen e-tron Q1 sayısını da aşağıya çekti. Audi elektrikli araba için 9800 adet e-tron Q1 üretmeyi hedeflerken bu sayı 5700’e kadar düştü. Aradaki 4100 adet üretim %42’ye tekabül ediyor. Tek iyi haber ise bunca soruna rağmen Audi’nin elektrikli araçlarına olan talebin etkilenmemesi. Audi önümüzdeki günlerde bu sorunu tedarikçisi ile görüşüp halletmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir